statystyki

Wysokie kary finansowe dla menedżerów firm

14.12.2012, 10:19; Aktualizacja: 17.12.2012, 15:34
UOKiK przygotował projekt nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Nowe przepisy mają uprościć i przyspieszyć postępowanie. Z drugiej jednak strony otworzą przed prezesem UOKiK możliwość nakładania wysokich kar na menedżerów firm, które biorą udział w kartelu.

Projekt założeń nowelizacji zainicjowanej przez prezesa UOKiK został przyjęty przez rząd pod koniec listopada 2012 r. Skupia się on na wypełnieniu luk prawnych w postępowaniach dotyczących koncentracji. „Jest tam wiele propozycji godnych uwagi. Nowe przepisy mają skrócić i uprościć postępowanie przed urzędem do niezbędnego minimum. W prostych sprawach przedsiębiorca otrzyma decyzję już w ciągu miesiąca, w tych bardziej skomplikowanych może ono zostać przedłużone o kolejne cztery miesiące. Rozwiązaniem, które ucieszy firmy jest możliwość poinformowania przedsiębiorcy o istotnych wątpliwościach urzędu jeszcze przed wydaniem decyzji dotyczącej ewentualnej koncentracji. To z pewnością usprawni przebieg procesów fuzji i przejęć i zminimalizuje ryzyka zaangażowanych stron” - wyjaśnia Joanna Dudek, radca prawny, Partner Associate w kancelarii Deloitte Legal Pasternak, Korba i Wspólnicy.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane