Jak czytamy w komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości, podejmowane są obecnie czynności zmierzające do przeprowadzenia egzaminu notarialnego w pierwszym tygodniu grudnia 2013 r.

Resort informuje jednocześnie, że "niemożność przeprowadzenia egzaminu notarialnego, wyznaczonego na dni 11 - 13 września 2013 r., została spowodowana ujawnieniem przez przedstawicieli Krajowej Rady Notarialnej, delegowanych do Zespołu do przygotowania zestawu pytań testowych oraz zadań na egzamin notarialny, istotnej materii zadań na tegoroczny egzamin, wypracowanych w toku kilku posiedzeń Zespołu".

"Z uwagi na powyższe, Przewodniczący Zespołu uznał, że nie jest możliwe wykorzystanie przygotowanych dotychczas propozycji zadań, co skutkuje koniecznością prowadzenia prac Zespołu od początku"- czytamy w komunikacie ministerstwa.

Zobacz: Wyniki egzaminu radcowskiego 2013

Kiedy możemy spodziewać się wyznaczenia nowego terminu? Jak wskazuje resort "ogłoszenie o nowym terminie egzaminu notarialnego może się ukazać dopiero wówczas, gdy w Dzienniku Ustaw ogłoszona zostanie ustawa deregulacyjna, uchwalona przez Sejm w dniu z 13 czerwca 2013r., która w istotny sposób zmienia zasady egzaminu notarialnego".

PS/źródło:MS

Zobacz także:

Egzamin adwokacki 2013

Egzamin radcowski 2013