W dniach 10-20 czerwiec 2011 roku po raz kolejny odbył się Międzyizbowy Turnus Seniora. Ilość chętnych w porównaniu z rokiem ubiegłym zwiększyła się z 74 do 114 osób.

Podobnie jak w roku ubiegłym do akcji nieodpłatnych porad prawnych włączyła się Izba Koszalińska. Pani Dziekan Sabina Lutomska do pomocy „oddelegowała” dwóch aplikantów. Seniorzy poświęcili kilka godzin ze swego urlopu, by świadczyć pomoc prawną dla mieszkańców gminy Mielno. Stosowne informacje w lokalnej prasie zamieściła Izba Koszalińska oraz Pani Olga Roszak-Pezała - Wójt Gminy Mielno.

Nowością tegorocznego Turnusu była pomoc finansowa kilku Izb w formie osobowych zapomóg pieniężnych, a przede wszystkim włączenie się Komisji Integracji Krajowej Rady Radców Prawnych i Jej Przewodniczącego – Kolegi Michała Korwek, która sfinansowała całodniową wycieczkę do Kołobrzegu i Ogrodów w Dobrzycy (dwa autokary, dwóch przewodników). Komisja Integracji zadeklarowała w roku przyszłym rozszerzyć pomoc, uznając inicjatywę poznańskiego Klubu Seniora za godną wsparcia.
Program turnusu był bardzo bogaty w atrakcje, wyzwalał osobiste i grupowe inicjatywy.
Połączono aktywność zawodową z towarzyską i wypoczynkiem. Na turnus w roku przyszłym już zadeklarowało udział 98 osób.

AS/Źródło: KIRP

Zobacz:

Kręgle dla prawników