statystyki

Wielka Odznaka Adwokatury dla profesorów Safjana i Zolla

02.05.2008, 08:01; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:28

Podczas uroczystości, która odbyła się w dniu 29 kwietnia 2008 roku,  Naczelna Rada Adwokacka wręczyła Wielkie Odznaki Adwokatury Zasłużonym. Otrzymali je  prof. dr hab. Marek Safjan oraz prof. dr hab. Andrzej Zoll. 

Wręczając Odznaki Stanisław Mikke Redaktor Naczelny pisma „Palestra” powiedział, że prof. Marek Safjan walczy o lepsze prawo, o jego poszanowanie, o wyższą świadomość i kulturę prawną. O utrwalenie demokracji. Krytykuje przerosty prawa, jurysdykcję rzeczywistości. Wskazuje na niebezpieczne zjawisko banalizacji prawa polegające na tym, że każdy rodzaj aktywności odbywa się przez prawo i z udziałem prawa. I zwraca uwagę, że rola adwokata staje się nieodzowna. Z kolei o prof. Andrzeju Zollu wypowiedział się jako o orędowniku humanitarnego prawa karnego, który wyznaje zasadę, iż zła nie należy tępić za pomocą innego zła. Wspomniał, że jako Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Zoll był „adwokatem obywateli. To był dobry czas tego urzędu, a stawanie po stronie jednostki, po stronie słuszności było szczególnie zauważalne.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane