statystyki

Wiadomość dla radców prawnych od Skarbnika Miasta Gdańsk

11.07.2008, 08:12; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:28
Skarbnik informuje w swoim piśmie kierowanym do radców prawnych, że zgodnie z art. 1ust.2 ustawy z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej podlega jej złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii- w sprawie z zakresu administracji publicznej lub postępowaniu sądowym.

Skarbnik dodaje, że stosownie do art.6 ust 4 pkt 4 wspomnianej ustawy obowiązek zapłaty opłaty skarbowej powstaje od złożenia dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa, prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii -z chwilą złożenia dokumentu w organie administracji publicznej, sądzie. Jednocześnie, zgodnie z § 3 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 września 2007 r. w sprawie zapłaty opłaty skarbowej ( Dz.U. 2007 r. Nr 187 poz. 1330) składający pełnomocnictwa zobowiązany jest dołączyć dowód zapłaty należnej opłaty skarbowej bądź uwierzytelnioną kopię dowodu zapłaty nie później niż w ciągu 3 dni od w chwili powstania obowiązku jej zapłaty. Dowód zapłaty albo jego uwierzytelnioną kopię pozostawia się w aktach sprawy.


Pozostało jeszcze 28% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane