statystyki

Konkurs na najlepszy esej poświęcony mediacji gospodarczej

12.10.2008, 06:09; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:28
Krajowa Rada Radców Prawnych organizuje konkurs na najlepszy esej poświęcony mediacji gospodarczej. Prace należy przesyłać do dnia 15 października 2008 r. 

To nowoczesna metoda rozwiązywania konfliktów gospodarczych z udziałem niezależnej osoby trzeciej – mediatora – która pomaga stronom osiągnąć porozumienie. Jest tańsza i szybsza od rozstrzygania sporów przez sądy. Dziś mediacje nie są jeszcze popularną formą rozwiązywania konfliktów. Ich upowszechnienie wymaga wielu działań, m.in. szkolenia zarówno sędziów, jak i mediatorów. Na ostatnim zjeździe Krajowa Rada Radców Prawnych w specjalnej uchwale zdecydowała o podjęciu działań promujących mediacje. Jest on skierowany do mediatorów, radców prawnych, sędziów i adwokatów. Prace nie powinny przekroczyć 15 stron maszynopisu (30 wierszy po 60 znaków). Ich treść oceni niezależna kapituła pod przewodnictwem Macieja Bobrowicza, prezesa KRRP. Rozstrzygnięcie nastąpi do 30 października 2008 r. Nagroda główna to 5 tys zł. Organizatorzy przewidzieli też trzy wyróżnienia. Osoby chcące wziąć udział w konkursie mogą wysłać esej pod adresem: Krajowa Rada Radców Prawnych, 00-478 Warszawa, Al. Ujazdowskie 18 lok. 4 do dnia 15 października 2008 r. W zgłoszeniu musi się znaleźć: imię i nazwisko, adres (pocztowy i elektroniczny) oraz numer telefonu.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane