Część ustna egzaminu odbyła się w dniach: od 14 do 18 czerwca 2010 r. Do części ustnej egzaminu przystąpiły wszystkie 72 osoby, które uzyskały pozytywny wynik z części pisemnej. Zaledwie 5 osób uzyskało z części ustnej egzaminu wynik negatywny.
W efekcie po egzaminie, który zakończył się 18 czerwca 2010 r., kolejne 67 osób nabyło uprawnienie, które daje podstawę (po spełnieniu pozostałych przesłanek) do uzyskania licencji syndyka. Dotychczas takie uprawnienie nabyło 229 osób.
Odsetek osób, które zdały część ustną egzaminu w stosunku do ilości przystępujących wyniósł ok. 70%, zaś odsetek osób, które zdały część ustną w stosunku do części pisemnej egzaminu wynosił ok. 93%.
W roku 2010 kolejne egzaminy (części pisemne) odbędą się 14 września i 23 listopada (ogłoszenie znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości www.ms.gov.pl).
MS/AS