statystyki

NRA apeluje o obniżenie poziomu egzaminów adwokackich

16.09.2009, 10:54; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:32
W informacji otrzymanej od Naczelnej Rady Adwokackiej czytamy, że w związku z informacjami, że pytania testowe w tegorocznym egzaminie kończącym aplikację adwokacką mają ograniczyć się wyłącznie do znajomości tekstów aktów prawnych, a nie ich praktycznego stosowania, Naczelna Rada Adwokacka zaapelowała do członków państwowej komisji egzaminacyjnej aby podczas egzaminów do zawodu adwokata sprawdzono umiejętności kandydatów, a nie tylko ich wiedzę prawniczą.

W interesie publicznym jest by kandydaci wstępujący do zawodu adwokata wykazali przed państwową komisją egzaminacyjną wiedzę z zakresu praktyki stosowania prawa oraz co najmniej cztery podstawowe umiejętności niezbędne w zawodzie adwokata: umiejętność przesłuchiwania świadków, umiejętność zrozumienia sytuacji prawnej jednostki i zaproponowania właściwych rozwiązań prawnych, umiejętność sporządzania pism procesowych oraz umiejętność przygotowywania opinii prawnych.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane