statystyki

KRRP w sprawie egzaminu radcowskiego

18.04.2011, 06:07; Aktualizacja: 18.04.2011, 06:13

W dniu 13 kwietnia 2011 roku przedstawiciele Prezydium KRRP, Wiceprezes Dariusz Sałajewski oraz Sekretarz Ewa Stompor-Nowicka, spotkali się w Ministerstwie Sprawiedliwości z Podsekretarzem Stanu Grzegorzem Wałejko. Przedmiotem spotkania były kwestie związane z egzaminem radcowskim.

Celem spotkania było przedstawienie negatywnej opinii Krajowej Rady Radców Prawnych do projektu zmiany rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 września 2009 r. w sprawie przeprowadzenia egzaminu radcowskiego, a zwłaszcza dodanego do projektu przepisu § 9a, który przenosi ryzyko „wystąpienia w trakcie egzaminu jakichkolwiek okoliczności wyłączających możliwość korzystania ze sprzętu komputerowego” na zdającego. W ocenie przedstawicieli KRRP przyjęte w rozporządzeniu rozwiązanie spowoduje, iż aplikanci z obawy o ewentualne skutki użycia komputerów na zasadach określonych w rozporządzeniu wybiorą odręczny sposób sporządzania pracy. Przyznane zatem prawo używania komputerów na egzaminie radcowskim okazać się może pozorne.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane