statystyki

Zgromadzenie Izby Adwokackiej

04.03.2010, 05:21; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:34
Adwokaci zebrani na Nadzwyczajnym Zgromadzenie Izby Adwokackiej w Warszawie uważają, że wstrzymanie prac nad projektem Nowa Adwokatura, ogłoszone przez Ministra Sprawiedliwości, ma wielkie znaczenie dla dalszych losów ustawy Prawo o adwokaturze.

Wstrzymanie nie oznacza jednak niczego innego, jak „zawieszenie”, toteż jest zapowiedzią wznowienia prac, po upływie nieokreślonego czasu. Wyrażamy przekonanie, że czas ten jest wielką szansą, której nie wolno zmarnować. Musi on być wykorzystany przez Adwokaturę w celu sformułowania pozytywnego komunikatu, oferty nowego otwarcia rozmów dla Ministerstwa Sprawiedliwości, uwzględniającej te punkty, w których rozmija się wizja władz państwowych i Adwokatury. Adwokatura nie może nie dostrzegać widocznych zmian w otoczeniu prawnym, zmian społecznych i zmian w formach wykonywania zawodu. Wymagają one otwartej dyskusji wśród członków Adwokatury i konkretnych propozycji rozwiązań legislacyjnych.


Pozostało 54% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane