statystyki

Rzecznik Praw Obywatelskich o mechanizmach prewencji w instytucjach psychiatrycznych

27.03.2010, 10:00; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:34
Dnia 24-25 marca przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich z Zespołu Administracji Publicznej, Zdrowia i Ochrony Praw Cudzoziemców uczestniczył w warsztatach tematycznych "Rola krajowych mechanizmów prewencji w zapobieganiu złemu traktowaniu w instytucjach psychiatrycznych", jakie odbyły się w Padwie.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu "European NPM Projekt”. Jest on inicjatywą dotyczącą współpracy europejskich i krajowych mechanizmów prewencji, sponsorowaną przez Radę Europy oraz Unię Europejską. Swoistym „ratio legis” powyższego projektu była konieczność uregulowania na arenie europejskiej całkowitego zakazu tortur oraz innego okrutnego i niehumanitarnego traktowania bądź karania. Obecnie powyższe kwestie reguluje Europejska Konwencja Praw Człowieka jak i Europejska Konwencję o zapobieganiu torturom lub poniżającemu traktowaniu lub karaniu.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane