statystyki

Notariusze polscy w Katyniu, Smoleńsku I Kuropatach

18.05.2010, 04:27; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:34
Z inicjatywy Rady Izby Notarialnej w Katowicach w ostatnich dniach kwietnia 2010 r. grupa notariuszy z Izb katowickiej i krakowskiej wraz z przedstawicielami Katowickiego Oddziału IPN oraz osobami towarzyszącymi odwiedziła rosyjski Katyń i białoruskie Kuropaty, miejsca spoczynku pomordowanych na Wschodzie Polaków.

W związku z tragiczną katastrofą samolotu prezydenckiego zaplanowany wcześniej program wyjazdu został rozszerzony o wizytę w Smoleńsku. Podczas tygodniowego wyjazdu jego uczestnicy zwiedzili także Nowogródek i Zaoś – rodzinne strony Adama Mickiewicza, Baranowicze – podczas I wojny światowej miejsce słynnej bitwy, Nieśwież – rodowe dobra Radziwiłłów, Mir – niegdyś siedzibę jednej z najważniejszych jesziw, obecnie słynny za sprawą wpisanego na listę UNESCO zespołu zamkowego, oraz Mińsk – stolicę Białorusi. W lesie w Kuropatach na przedmieściach Mińska, gdzie pochowane są ofiary masowych mordów sowieckich z lat 30., w tym wielu Polaków, uczestnicy wyjazdu postawili krzyż, złożyli wieńce i zapalili znicze.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane