Wyznaczony na wrzesień egzamin notarialny nie odbędzie się w pierwotnie ustalonym terminie. Jak kilka dni temu informował resort sprawiedliwości "niemożność przeprowadzenia egzaminu notarialnego, wyznaczonego na dni 11 - 13 września 2013 r., została spowodowana ujawnieniem przez przedstawicieli Krajowej Rady Notarialnej, delegowanych do Zespołu do przygotowania zestawu pytań testowych oraz zadań na egzamin notarialny, istotnej materii zadań na tegoroczny egzamin, wypracowanych w toku kilku posiedzeń Zespołu".

"Z uwagi na powyższe, Przewodniczący Zespołu uznał, że nie jest możliwe wykorzystanie przygotowanych dotychczas propozycji zadań, co skutkuje koniecznością prowadzenia prac Zespołu od początku"- podkreślało kilka dni temu ministerstwo sprawiedliwości.

W dniu 26 czerwca doszło do spotkania Podsekretarza Stanu Michała Królikowskiego z przedstawicielami Krajowej Rady Notarialnej, a przedmiotem rozmów była kwestia organizacji i przeprowadzenia tegorocznego egzaminu notarialnego. Jak informuje resort sprawiedliwości "w wyniku porozumienia ustalono procedurę dalszego postępowania".

Zobacz: Egzamin adwokacki 2013

"W toku rozmów rozważano propozycje i możliwości przeprowadzenia egzaminu w terminie wcześniejszym, aniżeli wstępnie zaproponowany termin grudniowy, co jest jednak uzależnione między innymi od uprzedniego i niezwłocznego wskazania przez Krajową Radę Notarialną nowych przedstawicieli samorządu notarialnego oraz od oceny przewodniczącego Zespołu do przygotowania zadań na egzamin"- czytamy w komunikacie.

PS/źródło:MS

Zobacz także:

Zmiana terminu egzaminu notarialnego w 2013 r.