statystyki

SA: Uchwała spółdzielni naruszająca dobra osobiste jednego z jej członków

17.09.2008, 09:40; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:58
Lokatorka jednej z dzielnic Warszawskich wniosła powództwo o ochronę dóbr osobistych przeciwko jednej z warszawskich spółdzielni mieszkaniowych oraz jednemu z jej członków.

Zajście, które było przedmiotem sprawy miało miejsce podczas zebrania dotyczącego wydzielenia odrębnej spółdzielni Belgradzka z istniejącej już spółdzielni „przy metrze”, na które powódka była delegowana. Jej zdaniem zarząd działał na szkodę mającej powstać nowej spółdzielni, gdyż prezes zarządu przeznaczył parking mający należeć do nowej spółdzielni, na budowę wielopoziomowego parkingu. Zarząd zdaniem powódki ingerował w ustalenie odrębnej własności lokalu. W takich okolicznościach powódka wobec Zarządu użyła obraźliwych słów. Jak wynikało z zeznań świadków dwukrotnie padły zarzuty szkodliwego działania Zarządu spółdzielni, oraz celowej akcji zbierania podpisów przeciwko podzieleniu się spółdzielni.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane