Skarga do WSA na decyzję Komendanta Głównego Policji

28.09.2009, 05:43; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:02
W związku z odmową udostępnienia przez Komendanta Głównego Policji informacji na temat kosztów funkcjonowania programu ochrony świadków koronnych w dniu 23 września 2009 r. Helsińska Fundacja Praw Człowieka złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

W dniu 8 lipca 2009 r. HFPCz złożyła wniosek o udostępnienie informacji publicznej w zakresie: 1. dokładnej liczby osób objętych programem ochrony, z podziałem na świadków koronnych oraz osoby dal nich najbliższe, 2. kosztów funkcjonowania Zarządu Ochrony Świadka Koronnego CBŚ oraz przeciętnego kosztu funkcjonowania jednego programu ochrony. W dniu 24 lipca 2009 r. Komendant Główny Policji udzielił informacji w zakresie pierwszego pytania, jednakże odmówił udostępnienia informacji w pozostałych zakresie. W dniu 5 sierpnia 2009 r. Fundacja złożyła wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. W dniu 19 sierpnia 2009 r. ponownie odmówił udostępnienia informacji w zakresie kosztów funkcjonowania programu ochrony świadków koronnych. W skardze do WSA HFPCz podnosi m.in. naruszenie art. 93 ust. 2 Konstytucji polegające na wydaniu decyzji na podstawie niejawnego zarządzenia MSWiA z dnia 10 stycznia 2005 r. w sprawie zasad tworzenia i gospodarowania funduszem operacyjnym.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane