statystyki

WSA:Ponowne postępowanie w sprawie przetwarzania danych przez ING

29.12.2008, 07:16; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:00
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). ING Nationale-Nederlanden została zobowiązana do usunięcie uchybień w procesie przetwarzania danych osobowych.

Wojewódzki Sąd Administracyjny rozpoznał skargę ING na decyzję GIODO, który ma zastrzeżenia do sposobu przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych firmy oraz w ramach procesu rekrutacji - ING przeprowadza testy psychometryczne kandydatów do pracy. W czerwcu 2007 r. Generalny Inspektor Danych Osobowych przeprowadził kontrolę, czego konsekwencją było wszczęcie sprawy. Kontrola została zainicjowana m.in. ze względu na skargi osób prywatnych, w związku z praktyką „nieproszonych” ofert telefonicznych, składanych mimo, że adresaci nie przekazywali ING Nationale Nederlanden Polska S.A. swoich danych, ani też nie wyrażali w innych okolicznościach swojej zgody na ich przetwarzanie.


Pozostało 63% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane