statystyki

Pokój dla pracowników z małymi dziećmi w MS

25.03.2010, 01:18; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:03
Przytulanki, książeczki i zabawki, podgrzewacz do butelek, przewijak, kojec, koce i poduszeczki, czyli wszystko co potrzebne do codziennej opieki nad małym dzieckiem – to wyposażenie pokoju pracy dla rodziców z małymi dziećmi, z którego od dzisiaj mogą korzystać pracownicy Ministerstwa Sprawiedliwości.

W pokoju – otwartym w siedzibie Ministerstwa przy ul. Chopina 1 – znajduje się także wszystko to co potrzebne jest rodzicom do pracy, czyli m.in. podłączone do Internetu komputery. - Cieszę się, że Ministerstwo Sprawiedliwości jako jeden z pierwszych urzędów administracji publicznej podąża za najlepszymi europejskimi i światowymi standardami. Podobny pokój działa m.in. w niemieckim resorcie sprawiedliwości – mówi Krzysztof Kwiatkowski, Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny. – Jako ojciec dwóch synów, sam wiem jakim ułatwieniem dla rodziców są tego rodzaju inicjatywy. Mam nadzieję, że pracownicy naszego resortu z dużą ochotą będą korzystać z pokoju. Serdecznie do tego zachęcam - dodaje. W umeblowanie pokoju zaangażowało się wielu pracowników Ministerstwa. To dzięki nim wciąż przybywa nowych zabawek i książeczek. Z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - na zorganizowane miejsca pracy dla rodziców, którym w pracy towarzyszyć będą maluchy - Ministerstwo wydało nieco ponad 3600 zł. Chętnych na korzystanie z pokoju nie powinno brakować. Wśród pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości 99 matek i 35 ojców to osoby korzystające z dni wolnych na opiekę nad dzieckiem. Wśród dzieci pracowników, aż 151 to maluchy do 6 lat. 25 kobiet zatrudnionych w resorcie obecnie przebywa na urlopach wychowawczych.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane