statystyki

SN: Oddalona kasacja skazanych w aferze FOZZ

03.06.2010, 05:12; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:04
W dniu 27 maja 2010 r. Sąd Najwyższy w Izbie Karnej postanowił oddalić kasacje obrońców Grzegorza Ż. i Dariusza P. skazanych w tzw. aferze FOZZ z tym, że kasację obrońcy skazanego Dariusza P. jako oczywiście bezzasadną.

Obrońcy wnieśli kasacie od wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 1 czerwca 2009 r., którym Sąd ten skazał Grzegorza Ż. na karę łączną 9 lat pozbawienia wolności, a Dariusza P. na karę łączną 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywnę. Sąd Najwyższy sprawą FOZZ zajmował się po raz kolejny. W 2007 roku po rozpoznaniu kasacji obrońców skazanych i kasacji prokuratora od wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie SN uchylił zaskarżony wyrok w części dotyczącej umorzenia postępowania i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez ten Sąd (sygn. akt II KK 261/06). Na podstawie art. 535 § 3 k.p.k. pisemne uzasadnienie postanowienia nie zostanie sporządzone, co do kasacji oddalonej jako oczywiście bezzasadnej, a nadto z uwagi na treść orzeczenia i obszerny materiał w tej sprawie, Sąd postanowił odroczyć sporządzenie pisemnego uzasadnienie w pozostałym zakresie na okres 7 dni. Postanowienie SN dalszemu zaskarżeniu nie podlega.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane