Dzięki projektom już wdrożonym, a także tym, nad którymi prace nadal trwają DIRS znalazł się w ścisłym finale konkursu Lider Informatyki 2009 (w kategorii Sektor Publiczny), organizowanym przez redakcję magazynu „Computerworld”.
- Sądy przestają być warownymi, trudno dostępnymi twierdzami. Dla zachowania sprawności działania, w ich interesie leży powierzenie obsługi niektórych spraw, na przykład związanych z rejestrami, samym zainteresowanym – stwierdzili organizatorzy konkursu.

Konkurs Lider Informatyki wyłania przedsiębiorstwa i instytucje odnoszące sukcesy w dziedzinie informatyzacji. Organizowany od 13 lat jest najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem tego typu w Polsce.

W konkursie biorą udział firmy spoza branży teleinformatycznej oraz instytucje sektora publicznego i organizacje użyteczności publicznej. Główna nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: instytucje finansowe, przemysł, handel i usługi, sektor publiczny, małe i średnie przedsiębiorstwa.
Dotychczas do rywalizacji w konkursie przystąpiło ponad 800 firm i instytucji reprezentujących różne gałęzie gospodarki i sektory administracji publicznej.

MS/AS

Zobacz także:

LiderInformatyki 2009-nominacje