statystyki

Rewolucyjne zmiany w k.s.h. wchodzą w życie

13.01.2009, 07:36; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:00
Nie 50 tys. lecz tylko 5 tys. zł wynosi minimalny kapitał zakładowy w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, a w spółkach akcyjnych nie pół miliona, lecz tylko 100 tys. zł. To najważniejsze zmiany zawarte w nowelizacji Kodeksu spółek handlowych. Przepisy wypracowane pod przewodnictwem wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda w ramach „Pakietu na rzecz rozwoju przedsiębiorczości”, weszły w życie 8 stycznia 2009 r.  

Obowiązujące do tej pory zapisy Kodeksu spółek handlowych stanowiły poważną barierę rozwoju i funkcjonowania firm w Polsce. Nakładały na nie m.in. kosztowne, często zbędne sankcje i obowiązki administracyjne, takie jak obowiązek przekształcania spółek cywilnych w spółki jawne. Było to wymagane w przypadku gdy przychody netto spółki cywilnej w każdym z dwóch ostatnich lat osiągnęły wartość, która zobowiązuje firmę do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Wchodząca w życie nowelizacja kodeksu znosi ten uciążliwy obowiązek.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane