Do zadań zespołu należeć będzie zapewnienie wsparcia i obsługi merytorycznej Pełnomocnika do spraw Konstytucyjnych Praw Rodziny, którego minister powołał na początku września- wskazuje resort sprawiedliwości.

Sekretarzem zespołu został ekspert z departamentu prawa karnego Jerzy Ferenz. Ponadto w jego skład weszli: specjalistka ds. mediacji sędzia Agnieszka Rękas, specjalistka ds. prawa rodzinnego sędzia Ewa Korszeń, były rzecznik praw dziecka sędzia Paweł Jaros i ekspert z departamentu strategii i deregulacji Grzegorz Płatek.

Przypomnijmy, że pełnomocnik będzie odpowiedzialny za koordynację działań Ministerstwa Sprawiedliwości w zakresie konstytucyjnych praw rodziny. Do głównych jego zadań należeć będzie promocja i upowszechnianie problematyki ochrony praw rodziny, stworzenie platformy współpracy pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości a organizacjami pozarządowymi zajmującymi się ochroną praw rodziny, analiza tworzonych oraz istniejących regulacji pod kątem ich wpływu na rodzinę, a także koordynacja działań podjętych w Ministerstwie w zakresie regulacji wpływających na rodzinę.

PS/źródło:MS

Zobacz także:

Powołano Pełnomocnika ds. Konstytucyjnych Praw Rodziny