statystyki

UOKiK opublikował raport na temat pomocy udzielonej w specjalnych strefach ekonomicznych

16.09.2008, 11:56; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:58
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że blisko 330 mln zł wyniosła wartość pomocy udzielonej, od 1 stycznia 2001 roku do 30 czerwca 2008 roku, czterem spółkom motoryzacyjnym działającym w specjalnych strefach ekonomicznych. Raport w tej sprawie UOKiK przekazał Komisji Europejskiej.

W Polsce funkcjonuje 14 specjalnych stref ekonomicznych (sse). Są to obszary przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej na preferencyjnych warunkach. Dla przedsiębiorców oznacza to zwolnienie z podatku dochodowego, a dla dużych spółek, które uzyskały zezwolenie na działalność w sse przed 1 stycznia 2001 roku, także ulgi w podatku od nieruchomości. Podczas negocjacji, przed przystąpieniem do Unii Europejskiej, Polska została zobowiązana do przekazywania Komisji Europejskiej półrocznych sprawozdań z pomocy udzielonej spółkom z branży motoryzacyjnej, działających na terenie stref. Chodzi o przedsiębiorców, którzy uzyskali zezwolenie na działalność przed 1 stycznia 2001 roku. Są to: Fiat-GM Powertrain, General Motors Manufacturig Poland, Isuzu Motors Polska oraz Volkswagen Motor Polska, które łącznie zatrudniają ponad 6,2 tys. osób.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane