statystyki

Demonstracja na rzecz wolnego Internetu

05.05.2009, 05:27; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:00
Na Placu Konstytucji w Warszawie odbyła się demonstracja przeciwko wprowadzeniu w życie Pakietu Telekomunikacyjnego - nowego prawa unijnego mogącego służyć do ograniczania wolnego przepływu informacji w Internecie.

Organizatorzy demonstracji - Partia Piratów, grupa Blackout Europe Polska oraz Stowarzyszenie Lepszy Świat - rozpoczęli spotkanie od konstatacji o coraz większym upodabnianiu się demokratycznej Unii Europejskiej do autorytarnych Chin. Inicjatywę legislacyjną mającą na celu znowelizowania prawa telekomunikacyjnego określili jako odwrót do 20 lat wolności i powrót na drogę cenzury. Przemawiający postawili tezę, że prawdziwe wolne media, nie podporządkowujące się naciskom wielkich korporacji i nie traktujące wybiórczo informacji - istnieją już tylko w Internecie. To właśnie z takich niezależnych vortali można było dowiedzieć się o demonstracji, przekonywali organizatorzy. Na manifestacji byli jednak także przedstawiciele tradycyjnych mediów, między innymi ekipa telewizjipublicznej. Proponowane prawo otwiera według manifestantów możliwość koncesjonowania dostępu do Internetu. Przeciwko Pakietowi Telekomunikacyjnemu zgodnie opowiedzieli się przedstawiciele różnych opcji politycznych: prawica, lewica, "zieloni", a także anarchiści. Większość z nich nawoływała do udziału w czerwcowych wyborach do Europarlamentu, przekonując, że to od wyborców zależy kształt uchwalanego prawa.


Pozostało jeszcze 4% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane