statystyki

Przywrócenie Kazimierza Olejnika do służby prokuratorskiej

01.12.2009, 05:08; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:02
Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny Krzysztof Kwiatkowski podjął decyzję o przywróceniu Pana Kazimierza Olejnika, prokuratora Prokuratury Krajowej w stanie spoczynku do czynnej służby prokuratorskiej.

 

Wniosek prokuratora Kazimierza Olejnika w tej sprawie trafił do Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego w dniu 24 listopada 2009 roku. Przed podjęciem decyzji Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny zapoznał się z opiniami prawnymi przygotowanymi w Prokuraturze Krajowej oraz w Departamencie Legislacyjno – Prawnym Ministerstwa Sprawiedliwości. Ze względu na brak sprecyzowanej regulacji dotyczącej przywracania prokuratorów ze stanu spoczynku do czynnej służby, opinie te są podzielone. Mimo to, Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny zdecydował się rozstrzygnąć tę sytuację na korzyść prokuratora Kazimierza Olejnika. W ustawie o prokuraturze (ani w stosowanej odpowiednio w tym zakresie ustawie – Prawo o ustroju sądów powszechnych) nie ma wyraźnej podstawy do podejmowania przez Prokuratora Generalnego decyzji o przywróceniu do czynnej służby prokuratora, który odszedł w stan spoczynku ze względu na stan zdrowia. (roszczenie). Zdaniem Ministra, nie oznacza to jednak braku możliwości powrotu do czynnej służby prokuratora przeniesionego w stan spoczynku z innych przyczyn, a w szczególności w przypadku odzyskania przez prokuratora przeniesionego w stan spoczynku z powodu choroby, zdrowotnej sprawności do pełnienia służby prokuratorskiej.


Pozostało jeszcze 17% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane