statystyki

Rząd przyjął wstępny projekt budżetu na 2009 rok

10.09.2008, 05:54; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:58
  Podczas posiedzenia w dniu 9 września 2008 roku  rząd przyjął wstępny projekt ustawy budżetowej na 2009 r. Ponadto zaakceptował projekt ustawy o nadaniu nowej nazwy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Rząd zajął także stanowisko wobec poselskiego projektu ustawy o niektórych zawodach medycznych (druk nr 846). Rząd uważa, że należy wstrzymać prace legislacyjne nad poselskim projektem ustawy. Jest to związane z zastrzeżeniami dotyczącymi zakresu przedmiotowego projektu ustawy. Nie uwzględniono w nim bowiem zawodu psychoterapeuty, zasad kształcenia i wykonywania tego zawodu. Ponadto nie do końca uregulowano zagadnienia związane z kwestią świadczenia usług transgranicznych. Zdaniem rządu, w projekcie nie wskazano, że obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, świadczących usługi transgraniczne, będą automatycznie wpisani do rejestru. Zapoznał się także z informacją o realizacji Strategii Rozwoju Kraju 2007-2015 w 2007 r. Rada Ministrów przyjęła informację na temat konieczności udzielenia dodatkowej pomocy publicznej polskim stoczniom, co pozwoli do 12 września br. przesłać Komisji Europejskiej programy restrukturyzacji tych stoczni oraz określić ramowe warunki ewentualnych umów prywatyzacyjnych.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane