statystyki

Minister Łukasz Rędziniak z wizytą w Serbii

10.12.2008, 09:19; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:59
Delegacja Ministerstwa Sprawiedliwości na czele z Podsekretarzem Stanu - Łukaszem Rędziniakiem odbyła roboczą wizytę w Ministerstwie Sprawiedliwości Republiki Serbii.

 

Celem spotkania było omówienie bieżących problemów w zakresie współpracy w sprawach prawnych. Ponadto, strona serbska była zainteresowana polskimi rozwiązaniami w zakresie kształcenia kadr wymiaru sprawiedliwości oraz wykorzystaniem technologii informatycznych w wymiarze sprawiedliwości, w tym Elektronicznym Systemem Dozoru. Minister Rędziniak spotkał się również z Zastępcą Prezesa Sądu Najwyższego Republiki Serbii. Głównym tematem rozmów było wykorzystanie mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów. Ponadto, przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości spotkali się z Prokuratorem ds. Zbrodni Wojennych, z którym rozmawiali o współpracy z Międzynarodowym Trybunałem Karnym ds. Zbrodni Wojennych w b. Jugosławii. Ostatnim punktem wizyty było spotkanie z Dyrektorem serbskiego Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej. W trakcie rozmowy poruszona została kwestia doświadczeń Ministerstwa Sprawiedliwości RP z okresu przygotowań do unijnej akcesji.


Pozostało 8% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane