statystyki

Zastępca Prokuratora Generalnego Rosji z wizytą w Polsce

15.12.2008, 09:18; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:59
Przedstawiciele Prokuratury Krajowej, na czele z Prokuratorem Krajowym – Markiem Staszakiem wzięli udział w rozmowach z przedstawicielami Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej. Rosyjskiej delegacji przewodniczył Aleksander Władymirowicz Gucan – Zastępca Prokuratora Generalnego Federacji Rosyjskiej.


Rozmowy dotyczyły m.in. struktury prokuratury oraz wykorzystania technologii informatycznych przez śledczych. Strony wymieniły się także wzajemnymi doświadczeniami w tym zakresie. Ponadto, w trakcie spotkania, przedstawiciele Rosji, przychylnie odnieśli się do propozycji rozważenia inicjatywy zdecentralizowania obrotu prawnego z zagranicą. Głównym punktem rozmów było jednak podpisanie memorandum o współpracy organów prokuratury. Strony zobowiązały się w nim m.in. do współpracy w zakresie udzielania wzajemnej pomocy prawnej w sprawach karnych, realizacji ścigania i ekstradycji, organizacji spotkań, konsultacji, jak również do współpracy w zakresie przygotowania zawodowego i podwyższania kwalifikacji pracowników prokuratur.


Pozostało 4% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane