statystyki

Andrzej Czuma nowym Ministrem Sprawiedliwości

23.01.2009, 04:14; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:00
Premier Donald Tusk wybrał nowego ministra sprawiedliwości, którym będzie Andrzej Czuma. Teraz jego kandydaturę musi zaakceptować Prezydent RP.

 

 

Nowym ministrem sprawiedliwości będzie Andrzej Czuma. Premier Donald Tusk zachwalał jego doświadczenie i dawną działalność w opozycji. Teraz kandydaturę Andrzeja Czumy musi zaakceptować prezydent Lech Kaczyński, ale zapewnia, że zrobi to szybko. 71-letni Andrzej Czuma, poseł PO, jest obecnie szefem sejmowej komisji ds. nacisków. Czuma to absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Założyciel niepodległościowej i antykomunistycznej organizacji Ruch Czuma był więziony przez władze PRL w czerwcu 1970 i skazany na karę siedmiu lat pozbawienia wolności za próbę obalenia ustroju socjalistycznego siłą. Był założycielem i rzecznikiem Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela oraz redaktor pisma Opinia. Po sierpniu 1980 był doradcą "Solidarności". Więziony, a od 1986 na emigracji.


Pozostało 21% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane