statystyki

Odpowiedź RPO w sprawie dotyczącej wydania polskiego prawa jazdy w sytuacji, gdy wydano jego brytyjski duplikat.

14.08.2008, 07:00; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:58
W odpowiedzi na interwencję HFPC w sprawie Marka B. dotyczącej wydania mu przez polski organ administracji publicznej prawa jazdy, Rzecznik Praw Obywatelski poinformował, iż sprawę postanowił podjąć.

Markowi B. wydano w Polsce prawo jazdy. Następnie wyjechał on do Wielkiej Brytanii, gdzie wystąpił z wnioskiem o wydanie zagranicznego duplikatu. Brytyjski organ administracji publicznej wydał Markowi B. brytyjskie prawo jazdy. Natomiast polski egzemplarz zwrócono polskiemu organowi administracji publicznej w celu unieważnienia. Marek B. nie odebrał brytyjskiego prawa jazdy i wyjechał z powrotem do Polski, gdzie wystąpił powtórnie o wydanie dokumentu. W związku z powyższym, na podstawie decyzji Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Markowi B. odmówiono wydania polskiego prawa jazdy do czasu zakończenia procedury wydania brytyjskiego prawa jazdy tj. odbioru brytyjskiego prawa jazdy. Jak wynika z uzasadnienia decyzji organ działający w Polsce nie może wydać wtórnika unieważnionego polskiego prawa jazdy, jak też nowego duplikatu. Rzecznik nie stwierdził naruszenia prawa w działaniach podejmowanych przez organy polskiej administracji publicznej, jednakże postanowił zwrócić się do wnioskodawcy – Marka B. - o wyjaśnienie przyczyn z jakich wnioskodawca nie odebrał brytyjskiego prawa jazdy.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane