statystyki

III Konferencja Krajowa na temat Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi

24.10.2008, 06:08; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:58
Zakończyła się  III Konferencja Krajowa na temat Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi. Jej uczestnicy dyskutowali o problemach pracy przymusowej, handlu dziećmi oraz o praktyce ścigania i orzekania w sprawach o handel ludźmi.  

Konferencja została zorganizowana przez Zespół do Spraw Handlu Ludźmi Departamentu Polityki Migracyjnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Administracji w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi. Wydarzenie, które miało miejsce w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów otworzył Podsekretarz Stanu w MSWiA, Pan Piotr Stachańczyk, Przewodniczący międzyresortowego Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi. Uczestnikami konferencji (ok. 120 osób) byli członkowie Grupy Roboczej międzyresortowego Zespołu do Spraw Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi, przedstawiciele organów ścigania, w tym reprezentanci Centralnego Zespołu dw. z Handlem Ludźmi KGP, CBŚ KGP, KGSG, koordynatorzy wojewódzcy policji ds. handlu ludźmi, koordynatorzy z oddziałów Straży Granicznej i prokuratur (apelacyjnych i oddziałów ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej), wykładowcy szkół policyjnych i szkół SG, sędziowie, przedstawiciele środowisk akademickich oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.


Pozostało jeszcze 36% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane