statystyki

RPO napisał do Premiera w sprawie tzw. Raportu Pitery

26.07.2008, 08:00; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:57
W związku z wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 17 lipca 2008 r. (sygn. II SA/Wa 721/08) w sprawie ograniczenia przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów obywatelskiego prawa dostępu do informacji publicznej, dr Janusz Kochanowski zwrócił się do Premiera w sprawie tzw. „raportu Pitery".

Rzecznik Praw Obywatelskich podkreśla, że zwracał się już kilkakrotnie w tej sprawie. Wskazuje, że najpierw Pani Julia Pitera odmówiła mi udostępnienia powyższego dokumentu podnosząc, iż nie ma on waloru dokumentu urzędowego. Następnie, że raportowi przyznano klauzulę „tajne". Dodaje, że w końcu poinformowano go, że raport nie jest gotowy i będzie mi udostępniony po jego zakończeniu. W dniu 17 lipca 2008 roku WSA w Warszawie orzekł, że Kancelarię Prezesa Rady Ministrów musi ponownie rozpoznać sprawę dostępu obywatela do Raportu. RPO prosi, więc Premiera o zlecenie swojej administracji o udostępnienie raportu.


Pozostało jeszcze 0% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane