statystyki

Prezydent postuluje zmiany w Konstytucji

15.11.2010, 06:46; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:05
Prezydent Bronisław Komorowski zgłasza swoją pierwszą inicjatywę ustawodawczą której przedmiotem ma być  skierowanie do Sejmu projektu zmian w Konstytucji wiążących się z członkostwem Polski w Unii Europejskiej.

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej ujawniły się braki w regulacjach konstytucyjnych wprowadzonych w 1997 roku. Na tle dotychczasowych niepełnych regulacji konstytucyjnych pojawiły się spory kompetencyjne między naczelnymi organami państwa, utrudniające efektywne działania na forum europejskim. Dotychczasowe regulacje uniemożliwiają ponadto pełną realizację przez Polskę zobowiązań zaciągniętych Traktatem o przystąpieniu do Unii Europejskiej w zakresie uczestnictwa w Unii Gospodarczej i Walutowej, utrudniając wprowadzenie wspólnej waluty euro. Stąd inicjatywa ustawodawcza Prezydenta obejmująca zmiany w Konstytucji w powyższym zakresie.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane