Ze względu na wejście w życie nowych przepisów RODO zmieniliśmy sposób
logowania do produktu i sklepu internetowego, w taki sposób aby chronić dane
osobowe zgodnie z najwyższymi standardami.
Prosimy o zmianę dotychczasowego loginu na taki, który będzie adresem
e-mail.
Krajowa Rada Prokuratury w uchwale z dnia 15 grudnia zajęła krytyczne stanowisko związane z objęciem ustawą o racjonalizacji zatrudnienia w państwowych jednostkach budżetowych i niektórych jednostkach sektora finansów publicznych w latach 2011-2013 także prokuratury.
Ponadto wielokrotnie pisemnie, a także w trakcie licznych rozmów i spotkań Prokurator Generalny Andrzej Seretem przekazywał Prezesowi Rady Ministrów Donaldowi Tuskowi, Ministrowi Michałowi Boniemu, Ministrowi Sprawiedliwości Krzysztofowi Kwiatkowskiemu, jak również Przewodniczącemu Senackiej Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji Stanisławowi Piotrowiczowi swoje krytyczne stanowisko związane z objęciem tą ustawą także prokuratury.
Podobne działania podejmował również Zastępca Prokuratora Generalnego Marek Jamrogowicz, który w sprawie tej również wielokrotnie rozmawiał z posłami i senatorami.
Prokurator Generalny Andrzej Seremet argumentując swoje stanowisko, zwracał uwagę m.in. na fakt wyłączenia spod działania tej ustawy sądów powszechnych. Nadto podkreślał, że od końca 2007 r. do 2010 r. wzrost zatrudnienia w prokuraturze urzędników i innych pracowników był minimalny i wynikał jedynie z utworzenia Prokuratury Generalnej.
O swoich działaniach w tym zakresie Prokurator Generalny Andrzej Seremet poinformował także Prezydium Krajowej Rady Prokuratury, które poparło jego stanowisko, co znalazło wyraz w uchwale Krajowej Rady Prokuratury z 15 grudnia 2010 r.
W uchwale czytamy, iż już obecnie niedobór pracowników obsługi administracyjnej utrudnia sprawne działanie Prokuratury. Proponowane ograniczenia zatrudnienia nie pozostaną bez wpływu na sprawne funkcjonowanie Prokuratury w jej podstawowym aspekcie działania jakim jest ściganie przestępstw. Redukcja personelu administracyjnego może również doprowadzić do wydłużenia postępowań przygotowawczych co w konsekwencji zwiększy koszty społeczne i finansowe. - alarmują autorzy uchwały.
PS/źródło: PG
Zobacz także:
''Dzień bez wokandy'' - protesty w wymiarze sprawiedliwości
Akty powołania na stanowiska prokuratorskie wręczone
Dalszy ciąg materiału pod wideo
Źródło:
Prawnik.pl
Zapisz się na newsletter
Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji
kliknij tutaj.
Potwierdź zapis
Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.