statystyki

Prezydent wręczył 199 nominacje sędziowskie

05.05.2009, 15:53; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:00
Prezydent Lech Kaczyński w dniu 5 maja 2009 roku wręczył 199 nominacji sędziowskich. Do tej pory Prezydent wręczył 3260 nominacji.  

Wręczając nominacje Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że jest ich tak dużo w związku z wchodzącym w środę w życie wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego o uznaniu orzekania przez asesorów za niezgodne z konstytucją. - Dziwię się, dlaczego tak późno ono zapadło, ponad 10 lat po wejściu w życie Konstytucji - powiedział Prezydent, odnosząc się do orzeczenia TK. W październiku 2007 r. Trybunał uznał, że pełnienie funkcji sędziów przez asesorów jest niezgodne z Konstytucją, bo nie mają oni sędziowskiej gwarancji niezależności. Podczas wtorkowej uroczystości Lech Kaczyński podkreślił, że była to 32 ceremonia wręczenia nominacji sędziowskich od objęcia przez niego urzędu prezydenta państwa. Do tej pory Prezydent wręczył 3260 nominacji.


Pozostało jeszcze 3% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane