Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach najlepszy sędzia, adwokat, radca prawny i prokurator. W tym roku organizatorzy postanowili ponadto uhonorować najlepszego prawnika za działania na rzecz prawa i gospodarki.

Tegorocznymi laureatami „Złotych Paragrafów” zostali:

W kategorii „Najlepszy adwokat” zwyciężył Andrzej Michałowski. „Ta nagroda to uznanie jakości środowiska adwokackiego” – powiedział.

W kategorii „Najlepszy radca prawny” zwyciężył prof. Michał Kulesza.

W kategorii „Najlepsze sędzia” wyróżnienie otrzymał Gerard Bieniek

W kategorii „Najlepszy Prokurator” nagrodzony został Tomasz Jandziak.

Za działania na rzecz gospodarki wyróżniona została Teresa Korycińska

Kapituła w tym roku zdecydowała się nie przyznawać nagrody „Bona Lex”, która ma na celu promowanie najlepszych rozwiązań legislacyjnych oraz wskazanie dobrego prawa sprzyjającego rozwojowi gospodarki i przedsiębiorczości.

„Kapituła uznała, że w roku 2010 nie można znaleźć tak dobrej ustawy, która zasługiwałaby na wyróżnienie „Bona Lex”- powiedział Stanisław Dąbrowski I Prezes Sądu Najwyższego. „W roku 2010 Sejm uchwalił 232 ustawy, jednak z ustawami jest jak z pieniądzem, w przypadku inflacji tracą one na wartości” – dodał.

Nagroda „Bona Lex” nie zawsze musi być wręczona, ale zawsze musi trafić w dobre ręce- skonstatował Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Paulina Szewioła

Zobacz także:

Joanna Agacka - Indecka wyróżniona pośmiertnie nagrodą ''Prawnik Pro Bono''