statystyki

Prezydent wręczył 300 nominacji sędziowskich

25.04.2009, 06:30; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:00
Dnia 24 kwietnia 2009 roku w ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość nominacji sędziowskich. Prezydent Lech Kaczyński wręczył akty powołania 300 osobom.

Zwracając się do nowomianowanych sędziów Prezydent podkreślił, że nie we wszystkich dziedzinach sprawdza się zasada, mówiąca, że im mniej państwa tym lepiej. – Bez sprawnie działających sądów nie może funkcjonować gospodarka, co pokazał ostatni kryzys światowy – powiedział Prezydent. Lech Kaczyński obiecał również, że będzie czynił wszystko, co w jego mocy, by wynagrodzenia za ciężką pracę sędziów były satysfakcjonujące, bo, jak podkreślił, dotychczas nie trzymają standardów. – Będę dalej czynił wysiłki, które czyniłem już jako minister sprawiedliwości, ale i prezydent RP, bo są one konieczne – stwierdził. W piątkowej uroczystości wzięli udział szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło, podsekretarz stanu Andrzej Duda oraz doradcy Prezydenta RP – Bożena Borys-Szopa, Marek Surmacz i Andrzej Zybertowicz.


Pozostało jeszcze 11% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane