statystyki

Przemysł zaczął hamować

19.07.2012, 08:21; Aktualizacja: 19.07.2012, 08:44
Według wstępnych danych GUS produkcja sprzedana przemysłu w czerwcu 2012 r. była o 1,2 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym miesiącem 2011 r. i o 2 proc. niższa niż w maju 2012 roku.

- Mało kto się spodziewał, że produkcja przemysłowa wzrośnie tylko o 1,2 proc. Tym bardziej, że w czerwcu 20011 roku produkcja w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku wzrosła tylko o 2 proc., a więc baza do porównania była wyjątkowo niska. Niepokoi, że spadek odnotowało aż 16 działów przemysłu, wśród nich takie jak farmacja, samochody, czy meble, które dużą cześć swojej produkcji wysyłają za granicę. One już od kilku miesięcy są pod kreską. Widać, że popyt gospodarstw domowych u naszych najważniejszych zagranicznych partnerów handlowych mocno wyhamował. Nie wszystkie jednak branże eksportowe znalazły się w dołku. Dobrze radzi sobie produkcja maszyn i urządzeń, chemia, a także branża spożywcza i elektryczna- komentuje dane GUS, dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.


Pozostało 31% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane