statystyki

MS skierowało do Rządu projekt ustawy o państwowych egzaminach prawniczych

17.03.2009, 05:38; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:00
Podczas konferencji, która odbyła sie w Ministerstwie Sprawiedliwości w dniu 16 marca 2009 roku Minister Andrzej Czuma oznajmił, że projekt ustawy o Państwowych Egzaminach Prawniczych został skierowany pod obrady Rady Ministrów.

Zgodnie z założeniami MS skróceniu uległby czas trwania aplikacji. W teście wstępnym na aplikacje znalazłoby się mniej pytań zaś osoby legitymujące się dyplomem magistra prawa miałyby możliwość świadczenia pomocy prawnejw zakresie udzielania porad, przygotowywania opinii prawnych, a także reprezentowania klientów przed sądami rejonowymi - z wyłączeniem spraw karnych i rodzinnych. Według Ministra Sprawiedliwości, osoby nieobjęte pieczą żadnego z samorządów zawodowych - będą musiały być ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej za ewentualne błędy, będą też zobowiązane do zachowania tajemnicy zawodowej, a o resztę zadba rynek, na którym pozostaną najlepsi i najbardziej atrakcyjni finansowo.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane