statystyki

Spotkanie Ministrów Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych UE

06.12.2010, 08:04; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:05
W dniach 2 – 3 grudnia 2010 r., w Brukseli odbyło się spotkanie Ministrów Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych państw członkowskich Unii Europejskiej. Polski resort sprawiedliwości reprezentował Podsekretarz Stanu – minister Igor Dzialuk.

W trakcie spotkania belgijska Prezydencja przedstawiła stan zaawansowania prac nad Europejskim Nakazem Dochodzeniowym w sprawach karnych. Celem instrumentu jest stworzenie kompleksowego mechanizmu, służącego uzyskiwaniu w ramach postępowania karnego materiału dowodowego znajdującego się w innym państwie członkowskim UE. Projekt zakłada uproszczenie obowiązujących ram prawnych dla współpracy w zakresie gromadzenia dowodów poprzez zastąpienie obowiązujących aktów jednym instrumentem. Dotyczy to w szczególności odpowiednich przepisów ratyfikowanych przez Rzeczpospolitą Polską Europejskiej konwencji o pomocy prawnej w sprawach karnych z 1959 roku oraz Konwencji o pomocy prawnej w sprawach karnych pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej z 2000 r., jak również decyzji ramowej Rady 2003/577/WSiSW w sprawie wykonania w Unii Europejskiej postanowień o zabezpieczeniu mienia i środków dowodowych oraz decyzji ramowej 2008/978/WSiSW w sprawie Europejskiego Nakazu Dowodowego.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane