statystyki

Spotkanie z Kandydatką na RPO

25.05.2010, 05:19; Aktualizacja: 19.03.2011, 02:04
W dniu 26 maja 2010 roku na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbędzie się spotkanie z kandydatką na Rzecznika Praw Obywatelskich-Panią Prof. dr. hab. Ireną Lipowicz.

Spotkanie jest skierowane do przedstawicieli organizacji społecznych, przedstawicieli środowisk prawniczych, oraz mediów. Trzy organizacje: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, INPRIS – Instytut Prawa i Społeczeństwa oraz Polska Sekcja Międzynarodowej Komisji Prawników realizują wspólnie projekt Obywatelskiego Monitoringu Wyborów Rzecznika Praw Obywatelskich. Projekt nawiązuje do innych inicjatyw, jak monitoring wyborów sędziów Trybunału Konstytucyjnego (www.monitoringsedziow.org.pl ), monitoring wyborów Prokuratora Generalnego (www.hfhrpol.waw.pl/prokurator/ ), czy trwający monitoring wyborów Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Proces obsadzania ważnych stanowisk w państwie powinien być transparentny i dawać możliwość zabrania głosu różnym środowiskom, w tym organizacjom pozarządowym. Dotyczy to w szczególnym stopniu stanowisk związanych z ochroną praw i wolności obywatelskich, do jakich należy Rzecznik Praw Obywatelskich. Zamierzamy włączyć opinię publiczną w proces wyboru RPO. Debata publiczna o kandydatach powinna się odbywać na podstawie ogólnie dostępnych informacji i w oparciu o obiektywne kryteria oceny. Naszym celem jest stworzenie możliwości do takiej debaty poprzez organizację otwartego spotkania z Kandydatką, Panią prof. dr hab. Ireną Lipowicz. Druga Kandydatka, Pani Zofia Romaszewska, odmówiła udziału w działaniach projektu oraz spotkaniu. [Uczelnia Łazarskiego znajduje się między Aleją Lotników a Aleją Wilanowską, dojazd tramwajami i autobusami ul. Puławską lub metrem, stacja Wilanowska lub Służew].


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane