statystyki

SA: Uchylenie decyzji o nałożeniu kary na TP S.A.

05.12.2008, 06:48; Aktualizacja: 19.03.2011, 01:58
Sąd Apelacyjny zmienił zaskarżony wyrok SOKiK i uchylił decyzję o nałożeniu kary pieniężnej na Prezesa Zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A. za niewypełnianie warunków umowy o Bitstream Access zawartej pomiędzy TP i Netią.

Sąd Apelacyjny rozpoznał apelację Prezesa Zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A., od wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) z dnia 26 maja 2008 r. sygn. akt XVII AmT 48/07. Wyrokiem tym SOKiK oddalił odwołanie strony powodowej od decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 23 maja 2007 r. nakładającej karę pieniężną na kierującego przedsiębiorstwem telekomunikacyjnym w związku z niewypełnianiem przez TP warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego określonych w umowie o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej poprzez do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży szerokopasmowej transmisji danych podpisanej w dniu 15 września 2006 r. między TP a Netią S.A. (umowa BSA - Bitstream Access).


Pozostało 68% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane