statystyki

Warto było - bilans 7 lat w UE oczami ekspertów

30.04.2011, 11:49; Aktualizacja: 26.11.2013, 14:08

Dr Jerzy Kwieciński, Ekspert i członek Monitorującego Komitetu BCC, Prezes Fundacji Europejskie Centrum Przedsiębiorczości, były wiceminister rozwoju regionalnego, ocenia korzyści płynące z obecności Polski w UE.

Już 7 lat jesteśmy w Unii Europejskiej i czasami nie zdajemy nawet sobie sprawy, jak bardzo zmieniło się nasze życie w czasie tych paru lat i jak nadal się zmienia. Naszą obecność w Unii traktujemy jako coś normalnego. To dobrze. Wzrosło znaczenie Polski na arenie międzynarodowej. Czujemy się pełnoprawnymi obywatelami Europy. Jesteśmy społeczeństwem, które silnie popiera integrację europejską. Rośnie zamożność Polaków i zmniejsza się dystans do bogatszych krajów. Wzrosły inwestycje zagraniczne do Polski. Coraz więcej z nas wyjeżdża za granicę, na wypoczynek i w sprawach zawodowych. Najbardziej widoczne przejawy naszego członkostwa w UE to swoboda poruszania się po Unii i wsparcie z Funduszy Europejskich.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane