MS nalega żeby KRS wypowiedział się w sprawie protestów sędziów

27.11.2013, 14:42; Aktualizacja: 27.11.2013, 14:58
Minister Sprawiedliwości Marek Biernacki zwrócił się ponownie do Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa z wnioskiem o zajęcie stanowiska co do zasadności odmowy wykonywania przez niektórych sędziów obowiązków orzeczniczych, a także zasadności składanych przez nich wniosków o przeniesienie w stan spoczynku, w związku z uprzednim ich przeniesieniem na inne miejsce służbowe.

„Podzielając wątpliwości związane z interpretacją treści uchwały składu siedmiu sędziów Sądu Najwyższego z dnia 17 lipca 2013 r. sygn. akt III CZP 46/13, w dniu 4 listopada 2013 r., mając na względzie dobro wymiaru sprawiedliwości, skierowałem do Pana Przewodniczącego pismo zawierające prośbę o zajęcie przez Krajową Radę Sądownictwa stanowiska, wobec odmowy wykonywania obowiązków orzeczniczych przez niektórych z sędziów, którzy mocą decyzji podpisanej z upoważnienia Ministra Sprawiedliwości przez sekretarza lub podsekretarza stanu zostali przeniesieni na inne miejsce służbowe, a także w przedmiocie składanych przez tych sędziów wniosków o przeniesienie w stan spoczynku” - napisał w liście do przewodniczącego KRS Minister Sprawiedliwości.


Pozostało 41% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane