statystyki

SN o korupcji w piłce nożnej

20.05.2009, 04:28; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:16
W dniu 10 czerwca 2009 roku Sąd Najwyższy w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych rozpozna na posiedzeniu niejawnym skargi kasacyjne od orzeczeń wydanych przez Trybunał Arbitrażowy do Spraw Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim w sprawach dotyczących korupcji w polskiej piłce nożnej.


Skargi kasacyjne od wyroków Trybunału Arbitrażowego wnieśli: - Polski Związek Piłki Nożnej - w sprawie ze skargi Widzewa Łódź (sygn. akt III PO 11/08), - kluby piłkarskie Zagłębie Lubin (sygn. akt III PO 10/08) i Kolporter Korona Kielce (sygn. akt III PO 1/09) w sprawach ze skarg tych klubów. W ubiegłym roku Trybunał Arbitrażowy oddalił skargi na orzeczenia Związkowego Trybunału Piłkarskiego PZPN (ZTP), którymi kary dyscyplinarne (m.in. przeniesienie do niższej klasy rozgrywkowej) nałożone zostały na kluby Zagłębia Lubin oraz Kolportera Korony Kielce, zaś w sprawie Widzewa Łódź ZTP orzeczenie uchylił i umorzył postępowanie.


Pozostało jeszcze 5% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane