statystyki

RPO w sprawie odpowiedzialności za zadłużenia czynszowe

10.08.2011, 09:01; Aktualizacja: 10.08.2011, 12:18

RPO zwróciła się do Ministra Sprawiedliwości o zajęcie stanowiska w sprawie zróżnicowania sytuacji pełnoletnich dzieci pozostających na utrzymaniu rodziców, w zakresie ich odpowiedzialności za zadłużenie związane z zajmowanym lokalem mieszkalnym. Rzecznik zwróciła uwagę, że w zależności od rodzaju tytułu prawnego do lokalu istniejące przepisy inaczej określają tzw. odpowiedzialność solidarną pełnoletnich dzieci, pozostających na utrzymaniu rodziców, z powodu zadłużenia mieszkania.

Na tle wpływających do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich skarg osób, od których wynajmujący żądają zapłaty zadłużenia czynszowego, które powstało w czasie, kiedy zamieszkiwali oni wspólnie z najemcą - członkiem rodziny, analizie poddany został problem zakresu odpowiedzialności solidarnej najemcy lokalu mieszkalnego i stale zamieszkujących z najemcą osób pełnoletnich, za zapłatę czynszu i innych opłat należnych.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane