statystyki

Zmiany w taryfie opłat Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej

26.08.2008, 05:10; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:14
  W Taryfie opłat za czynności Sądu Arbitrażowego przy KIG wprowadzono korzystne zmiany. Dotyczą one sytuacji, gdy SA KIG jest sądem drugiej instancji w dwuinstancyjnym postępowaniu arbitrażowym, a także opłat w postępowaniu arbitrażowym następującym po postępowaniu mediacyjnym.

Zmieniona Taryfa przewiduje, że za rozpoznanie sprawy w drugiej instancji przez SA KIG będzie pobierana połowa opłaty arbitrażowej, przewidzianej w Tabeli opłat arbitrażowych zawartej w § 8 Taryfy opłat. Wysokość opłaty będzie zatem taka sama, jak np. za ponowne rozpoznanie sprawy przez sąd w razie uchylenia wyroku SA KIG przez sąd powszechny w następstwie skargi o jego uchylenie (art. 1205 i n. k.p.c.). Dwuinstancyjność postępowania arbitrażowego została przyjęta m.in. w regulaminach niektórych stałych sądów polubownych, czasami przyjmowana jest w postępowaniu ad hoc.


Pozostało 44% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane