WSA: Operator publiczny posiada wyłączność na świadczenie zastrzeżonych usług pocztowych

15.01.2011, 08:49; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:22
W dniu 12 stycznia 2011 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę Integer.pl SA w Krakowie na decyzję Prezesa UKE zakazującą prowadzenia działalności pocztowej polegającej na przyjmowaniu, przemieszczaniu i doręczaniu przesyłek z korespondencją o masie nie przekraczającej 50 g. za opłatę niższą niż ta uregulowana w ustawie- Prawo pocztowe.

Prezes UKE decyzją z dnia 29 października 2008 r. nr OKR-WKT-7224-3/08 (17) nakazał przedsiębiorcy Integer.pl SA zaprzestania w terminie 14 dni od daty doręczenia decyzji, prowadzenia działalności pocztowej polegającej na przyjmowaniu, przemieszczaniu i doręczaniu przesyłek z korespondencją o masie nie przekraczającej 50 g za pobraną opłatą niższą niż 2,5-krotność opłaty za przesyłkę najniższego przedziału wagowego najszybszej kategorii określonej w cenniku powszechnych usług pocztowych operatora publicznego.


Pozostało 56% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane