MS w sprawie aplikacji sądowej i prokuratorskiej

08.08.2008, 05:39; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:14
W związku z informacjami pojawiającymi się w mediach, a dotyczącymi nowego modelu aplikacji prawniczych, Ministerstwo Sprawiedliwości wydało komunikat.

MS informuje w nim, że projekt ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, która wprowadza nowy model aplikacji, został przyjęty przez Radę Ministrów 5 sierpnia 2008 r. Obecnie został skierowany do dalszych prac legislacyjnych. W związku z pracami nad uchwaleniem ustawy, nabór na aplikacje nie jest jeszcze prowadzony. Zostanie on ogłoszony niezwłocznie po uchwaleniu ustawy. Zakładamy, iż nastąpi to jeszcze w tym roku, na przełomie listopada i grudnia. Tak, aby z początkiem 2009 r., to jest w terminie rozpoczęcia innych aplikacji prawniczych (radcowskiej, adwokackiej i notarialnej), rozpocząć realizację programu także i tej aplikacji. Ponadto, informujemy, że Szkoła jest przygotowana organizacyjnie, merytoryczne i finansowo do uruchomienia naboru i prowadzenia aplikacji. Wszystko jednak zależy od tempa prac legislacyjnych. Najpóźniej we wrześniu br. na stronie internetowej Krajowego Centrum oraz w mediach zostanie opublikowany proponowany zakres przedmiotowo-tematyczny egzaminu konkursowego oraz wykaz aktów prawnych, których znajomość będzie egzekwowana od kandydatów na wspomnianą aplikację wraz z przykładowymi pytaniami testowymi i kazusami.


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane