statystyki

Wizyta podsekretarza stanu Łukasza Rędziniaka w Hadze

22.09.2008, 09:55; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:14
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, Pan Łukasz Rędziniak, odbył wizytę w Hadze. Program wizyty obejmował spotkania w Międzynarodowym Trybunale Karnym dla byłej Jugosławii, Haskiej Konferencji Prawa Międzynarodowego Prywatnego i EUROJUST.

W czasie wizyty w MTKJ min. Rędziniak spotkał się z Kanclerzem Trybunału H.Holthuisem i Prokuratorem Trybunału S.Brammertzem. Najważniejszym elementem spotkania z Kanclerzem było podpisanie dwustronnej umowy o wykonywaniu wyroków MTKJ. Umowa – po jej przyszłej ratyfikacji – stanowić będzie podstawę do przejmowania przez Polskę osób skazanych przez Trybunał w celu wykonania orzeczonych wobec nich kar pozbawienia wolności w polskich zakładach karnych. Każdy wniosek MTKJ o przejęcie skazanego będzie rozpatrywany indywidualnie przez stronę polską, a kara wykonywana będzie według regulacji prawa polskiego. W czasie spotkania z Kanclerzem omówiono również kwestie dotyczące przyszłości Trybunału oraz prowadzonych przezeń działań informacyjno-edukacyjnych w państwach b. Jugosławii (outreach).


Pozostało 0% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane