statystyki

Konferencja na temat tworzenia i likwidacji fundacji

28.10.2008, 06:13; Aktualizacja: 19.03.2011, 13:14
Forum Darczyńców w Polsce i Fundacja Współpracy Polsko - Niemieckiej we współpracy z Ogólnopolską Federacją Organizacji Pozarządowych oraz Fundacją Uniwersyteckich Poradni Prawnych mają zaszczyt zaprosić na pierwsze seminarium „Tworzenie i likwidacja fundacji – perspektywa porównawcza”, otwierające cykl seminariów „Rola i modele fundacji w Europie i w Polsce”, które odbędzie się 6 listopada 2008 w godzinach 10.00-15.00 w Centrum Konferencyjnym Zielna, przy ulicy Zielnej 37 w Warszawie.

Podczas seminarium przedstawiciele środowiska pozarządowego z Polski i zagranicy zastanawiać się będą nad tym, jaki wpływ mają bariery związane z zakładaniem fundacji lub ich brak na późniejszy potencjał tych podmiotów. Omówione zostaną formalno-prawne aspekty ustanawiania i likwidowania fundacji, w tym uprawnień i ograniczeń związanych z osobą fundatora, zakresem celów statutowych, cywilnych i administracyjnych wymogów towarzyszących rejestracji, regulacji wysokości majątku założycielskiego, czy przesłanek i procedur związanych z likwidacją fundacji.


Pozostało jeszcze 26% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane